O nás

Jsme malá rodinná chovatelská stanice bišonků, která vznikla 27.3.2012.

Naše chovatelská stanice s profesionálním chovem bišonků teprve začíná, i když zkušenosti s bišonky máme již dlouholeté. Našim cílem je odchovávat zdravá a kvalitní štěňátka, dobře socializovaná, která budou svým majitelům přinášet radost a potěšení. Štěňátka budou vhodná na chov, ale také jako mazlíček, člen rodiny nebo přítel do nepohody.

Naši bišonci jsou samozřejmě součástí naší běžné domácnosti, věnujeme jim veškerou domácí péči a správnou socializaci. Společně s námi žijí pouze bišonky.

Bišonek - pejsek, kterého chceme využívat chovatelsky, máme ve spolumajitelství a žije spokojeně u svého páníčka - našeho syna.

Naše bišoní smečka má úplnou volnost pohybu, pouze štěňátka jsou odchovávána ve větších ohrádkách kvůli jejich bezpečnosti. Minimálně 2x denně jsou vypuštěna volně do prostoru našeho rodinného domku, aby se vyběhala, správně socializovala a seznámila se s chodem domácnosti a správnými hygienickými návyky.Už od malička zvykáme štěňátka na kartáč a další procedury, které budou celý svůj život potřebovat.

Nic nevypadá smutněji než bišonek se zanedbanou srstí. A krutou pravdou je, že stejně, jako může být dobře upravený a opečovávaný bišonek krásný, tak i tak může být zanedbaný a špatně stříhaný bišonek ošklivý.

Nejkrásnější bišonek je zdravý, čistý a milovaný.

Na webových stránkách www.bisonek-pes.cz, kde najdete spoustu zajímavých informací o bišonkovi, je nádherné úsloví, které vyjadřuje vše.

Bišonka musíte bišonkovat.

Často se píše, že bišonek, v originále psáno bichon, pochází z oblasti Belgie a Francie. I samotné jméno bichon pochází nejspíše ze slovesa bichonner – s láskou o něco pečovat, hladit nebo parádit. Proto takový Francouz může zvolat: „Vous devez bichonner le bichon!“ Bišonka musíte opečovávat!

 

Při péči o naše svěřence a jejich potomky využíváme nejen znalosti získané dlouholetou praxí, ale sledujeme samozřejmě také aktuální trendy. Spolu
s potřebným vybavením a naší láskou a péčí se snažíme vytvářet jim optimální prostředí pro spokojený život.

S našimi bišonkami navštěvujeme psí školu Koira, kde se učíme správné komunikaci, sebekontrole a ovladatelnosti v různých situacích, se kterými se můžeme setkat. Výcvik je založen na pozitivní motivaci bez trestů a násilí. Nepoužíváme žádné škubání vodítkem, tresty ani korekce, díky tomu stavíme náš vztah se psem na vzájemné důvěře a ochotě spolupracovat.

 

Pokud si štěňátko u nás koupíte, přejeme Vám hodně krásných společných zážitků a báječných chvilek a věříme, že si bišonka zamilujete tak, jako jsme si ho zamilovali i my.

 

Ke štěněti obdržíte kupní smlouvu, startovací balíček s krmivem, očkovací průkaz se základním očkováním, 3x odčervené, čipované. Po domluvě je možné objednat kosmetiku, chovatelské potřeby, potřeby pro pěstění a hračky. Po domluvě je možné štěně opatřit čipem.

 

S majiteli odchovaných štěňátek bychom chtěli zůstat v kontaktu, abychom se ubezpečili, že se mají malí miláčkové dobře. Budeme rádi, když nám čas od času dáte vědět, jak se štěňátku daří, zašlete nám jeho fotečky, abychom viděli, jak roste, jak se Vám daří na výstavách apod. Je samozřejmostí, že pokud si  něčím nebudete vědět rady, neváhejte nás kontaktovat, s radostí Vám poradíme či pomůžeme v rámci našich zkušeností, možností a sil.

 

Kdykoliv Vás rádi uvítáme na nezávaznou návštěvu. Těšíme se na vás.