Boogie z Údolí mlýnků

 

Národní výstava psů Ostrava 14.4.2013: Výborná 1, CAC
Mezinárodní výstava psů  INTERCANIS - BRNO 30.6.2013: Výborná 3

 

Narozena 10.11.2011, datum bonitace 24.5.2013

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                      

Boogie jsme si jako sedmiměsíční štěňátko přivezli v červenci 2012 z CHS Z údolí mlýnků od paní chovatelky Zdenky Hurtíkové.

Neměli jsme vůbec v plánu pořizovat si další bišonku, jeli jsme se synem pro štěňátko bišonka - pejska. Tam jsme si vybrali Dennyho a odvezli si ho domů. Kromě toho, že se na nás vrhlo spoustu malých nádherných bilých kuliček, přiběhla k nám i malá čertice jménem Boogie. Měla se ke mě, jako bychom se znaly odjakživa, dožadovala se pozornosti, předváděla svoje kousky, hupla na klín, tulila se o sto šest a bylo vymalováno. Prostě si mě vybrala a já si ji okamžitě zamilovala. Když jsme odjížděli s Dennym, stála v okně a já věděla, že se pro ni musím vrátit. Boogie nebyla na prodej, ale ze zdravotních důvodů mi ji paní Hurtíková přenechala. Moc jí tímto děkuji. Vím, že to pro ni určitě nebylo lehké.

Boogie je opravdu malý bílý čertík s něžnou duší. Je hravá, veselá, mazlivá, učenlivá, pro její neustálý temperament a energii jí někdy říkáme "enerdžajzer"( tak, jak tomu králíčkovi na baterky - ona se snad unaví, až se jí vybijou baterky....). Někdy i uštěkaná, když si jí nevšímáte, tak si vynucuje pozornost nejdříve panáčkováním a pak štěkáním. Na tom ale pracujeme. Kamkoliv se pohnu, jde za mnou jako stín. Sotva si někde sednu, mám ji na klíně, lehne si do náruče a čeká na pohlazení na bříšku. Je to ale také bojovnice, své místo ve smečce si vybudovala a dokonce pokouší starší bišonky a provokuje je ke škádlení a ke hrám. Na slovo "Piškot" si musíme dávat velký pozor, piškoty prostě miluje. Za piškot udělá cokoliv.

Otec: Frederico Snowy vom Schloss Eidendorf (www.bergenia.estranky.cz) Český šampion, Slovenský a Polský junioršampion.

Matka: Barbie z Moravských hatí, (www.z-udoli-mlynku.cz), výborná, velmi nadějná.

Rodokmen

 

Fotogalerie: Boogie