Gabi Frisé Sweet Wild Angel

 

Krajská výstava psů Ostrava 19.8.2012: Výborná 1, Vítěz mezitřídy, Krajský vítěz
Krajská výstava všech plemen Dolní Benešov 2.9.2012: Výborná 1, Vítěz třídy mladých, Krajský vítěz
21. Moravskoslezská národní výstava psů Brno 30.9.2012: Výborná 1, CAC

 

Narozena 6.3.2011, datum bonitace 15.10.2012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gabi alias Gábinka k nám přišla z chovatelské stanice Wild Angel od paní chovatelky Dagmar Kolískové. Gábinku jsme si přivezli jako dvouměsíční štěňátko se záměrem založit si chovatelskou stanici a věnovat se chovu bišonků profesionálně. Tento cíl se nám však podařil uskutečnit mnohem dříve díky chovné fence Dansy (Dášence), kterou jsme neplánovaně získali.

Gábinka je naše bílé sluníčko díky své pěkné kulaté hlavičce a neustále usměvavému výrazu. Je to krásná, pěkně stavěná fenka, se sytým pigmentem, s nádhernou sněhověbílou hustou hřívou a ladnou chůzí. Miluje pohyb, nejraději hraje na honěnou s ostatními bišonkami. Žádná z nich jí nemůže dohonit. Také zbožňuje různé hry, největší radost má z toho, když se jí podaří ukořistit hračky ostatním pejskům. Je velice akční, nesnáší nudu, když se nudí, tak vždy něco vyvede, aspoň roztrhá noviny na tisíc malých kousků (nebo je to vášnivá čtenářka..???). Místo klasického štěkotu vydává zvláštní zvuky, které se těžko dají popsat. Něco mezi štěkotem, vytím a vzlykotem....Tím je však výjimečná.  Na druhé straně je však hodně závislá na svých páničcích a smečce. Špatně snáší odloučení a cestování. Z těchto důvodů jsme měli problém s účastí na výstavách, kdy byla Gabi tak vystresovaná, že se poblinkala, dostala průjem, fousy uslintané a ocas místo vznešený, tak byl svěšený mezi nohama. Proto jsme spolu začali navštěvovat psí školu Koiru v Ostravě, kde jsme se naučili práci s klikrem a zvládat problémové situace. Naše píle přinesla první úspěchy. Zúčastnili jsme se tří výstav a na každé z nich jsme získali výborné hodnocení. Také jsme zvládli s Gábinkou bonitaci. Práce v psí škole, kde jsme se učili základním návykům a různým kouskům, kontaktu s cizími pejsky a také cestování do školy, jsme si s Gabi oblíbili. Tuto zábavu Gabi milovala, když jsme však nic nedělali a jen poslouchali výklad, tak se naše slečna opětovně nudila a dávala to nám všem ve škole patřičně najevo těmi svými podivnými zvuky. Určitě se tam ještě vrátíme.

Gabi je sice malý uličník, ale velký mazel. Děkuji tímto paní Kolískové, že nám Gabi přenechala.

 

Otec: Groomlines Most Delicious Marabou (www.bichon-charnett.cz), Světový vítěz mladých 2010 + CAC (Dánsko), Český šampion, Slovenský šampion, Klubový vítěz 2010, Klubový vítěz junior 2010...
Matka: Chelsie Gallant Angel Navajo (www.angelnavajo.cz), Výborná

 

 Rodokmen 

Fotogalerie: Gabi Frisé Sweet Wild Angel