Pokyny pro nového majitele štěňátka bišonka

BIŠONEK je společenské plemeno pocházející z Francie a Belgie. Je to malý veselý a hravý psík živého temperamentu, velmi chytrý a učenlivý. Pro svou velikost a povahové vlastnosti se hodí do bytu, ale venku je velmi rád a ani dlouhé procházky mu nečiní potíže.

 

Při dobré péči se dožívá vysokého věku 12-15 let, za stálé čilosti. Budete-li si se svým malým psím přítelem rozumět a budete-li jej skutečně milovat, dočkáte se na něm mnoho radosti po řadu let. Bišonek Vaši lásku k životu skutečně potřebuje. Bez ní by se z něho stal pouze smutný, ustrašený psík, stále zalezlý někde v koutku. Vždy na to pamatujte, i když Vám ve věku štěněte provede spoustu nezbedností. Nikdy se nenechejte unést hněvem. Pamatujte, že za žádných okolností nesmíte ztratit jeho důvěru, že se Vás nesmí bát. Nikdy psa nebijte, zkazili byste tím jeho mírnou povahu a nedocílili byste stejně ničeho. Neznamená to ovšem, že mu máte vše dovolit. Musíte být přísní a důslední, tím dříve pochopí, co se od něj žádá a rádo poslechne.

 

Předkové Vašeho štěňátka byli velmi krásní psi s mnoha výstavními oceněními. Je zde reálný předpoklad, že i z Vašeho štěňátka vyroste krásný pes k Vaší radosti. Záleží to teď na Vás. Pamatujte vždy na zásadu, že se nikdy nedá určit předem, co ze štěněte vyroste a že kupujete s rizikem, že se na něm nemusí vše vydařit. Stane-li se Vám to, nikdy to pejskovi nevyčítejte, vždyť ani my lidé nejsme dokonalí. Pamatujte, že pro svého pejska jste tím nejlepším člověkem na světě a že byste mu měli tento jeho obdiv alespoň z části oplatit. Je to Váš pejsek, který Vás dokáže bezmezně milovat a důvěřovat Vám, a proto ho nenechejte nikým hanit.