Desatero před koupí

 

  1. Pes se dožívá deseti až šestnácti let. Budete schopni se o něj po celý jeho život starat nebo mu najít spolehlivou náhradní rodinu?

  2. Náklady na péči o psa ( kvalitní krmení, pelíšek, hračky a pamlsky, stálá ochrana před vnitřními i vnějšími cizopasníky, mikročip, petpas, očkování a další veterinární péče, hygiena, výcvik a výcvikové pomůcky, obecní poplatky, jízdné v hromadné dopravě, pravidelná úprava srsti) představují denně průměrně 50-500 Kč. Unese to váš rodinný rozpočet?

  3. Pes je společenské zvíře a špatně snáší samotu. Jste schopni přizpůsobit denní režim tak, by nezůstával dlouho (více než šest hodin) sám?

  4. Pes držený v bytě musí chodit pravidelně nejméně čtyřikrát denně ven, a to za každého počasí. Jste ochotni ho doprovázet?

  5. Je v okolí vašeho domu dostatek travnatých ploch, po kterých se smějí psi pohybovat a kde smějí vykonávat potřebu?

  6. Výkaly vašeho psa nemohou zůstat ležet na chodníku či na trávníku. Jste srozuměni s tím, že je budete odstraňovat?

  7. Každý pes potřebuje denní kontakt s jinými psy, pořádné proběhnutí a možnost prozkoumávat okolí čichem a obnovovat své pachové značky. Můžete mu to dopřát?

  8. Aby byl pes čistotný a dobře ovladatelný, potřebuje důslednou výchovu a výcvik, aby se nenudil, je třeba si sním často hrát. Najdete si na to čas?

  9. Souhlasí s pořízením psa celá rodina?

  10. Je mezi vašimi příbuznými nebo přáteli někdo, kdo se psa ujme v době vaší dovolené, služební cesty nebo nemoci?

 

O koupi psa uvažujte jen v případě, že vaše odpovědi na VŠECHNY otázky jsou kladné.